Zavolejte nám

602 380 331

Geometrie kol

Jedete po rovné silnici a při chvilkovém puštění volantu se vaše kola stáčí doleva či doprava? Pak je čas na seřízení geometrie kol. Správná geometrie kol má zásadní vliv na váš komfort při řízení, výdrž vašich pneumatik i jejich odolnost. Se správně seřízenou geometrií kol auto nezanáší, netáhne na stranu a nenutí vás při řízení zbytečně vyvíjet více síly. Díky tomu je řízení jistější a pohodlnější. Správně seřízená geometrie kol tedy znamená i výrazně vyšší bezpečnost za volantem.

Pozor, nespleťte si seřízení geometrie kol s jejich vyvážením! Ač se z názvu zdá, že jde o identické úkony, není tomu tak. Při seřízení geometrie kol dochází ke kontrole a seřízení odklonu a sbíhavosti kol tak, aby se po vozovce odvalovaly kolmo a jejich podélné osy svíraly symetrický úhel. Oproti tomu vyvážení kol pouze zabraňuje tomu, aby se auto při vysokých rychlostech rozvibrovalo.

Geometrii kol si nechte zkotrolovat pokud:

  • se váš vůz hůře ovládá, táhne na jednu stranu, kola se samovolně nevrací, či jen špatně vrací do základní polohy.
  • si všimnete nadměrného opotřebení pneumatik nebo jsou vaše pneumatiky opotřebené nerovnoměrně
  • jste měli drobnou nehodu (například najetí do výmolu) či narazili na překážku. V tomto případě si často všimnete, že auto „zanáší“.
  • dobré je provést kontrolu i v případě, že vyměňujete jakoukoli část závěsu kol, řídícího systému nebo přecházíte na nový typ pneumatik.

Seřízení kol je možné provést u všech typů vozů. Seřizujeme přední i zadní nápravy. Celý proces obvykle trvá něco kolem 1 hodiny.

Kontaktujte nás

Zajímá vás více?

Chcete se k nám objednat?

Najdete nás

Pneuservis

Najdete nás

  • Chomutovice 24
  • 251 01 Praha-východ

Kontaktujte nás